"ליגה א׳ דרום מעניינת וצמודה, ליגה א׳ צפון מפוזרת וחלשה"
לאחר 12 מחזורי ליגה בצפון ובדרום, צחי טיאר מביא בפנינו טור דעה על איך שהוא רואה את שני המחוזות בדרום ובצפון. מה קורה לקבוצות שעובדות לפי הספר בצפון? מי הרימה דגל לבן בדרום? הכל בטור של צחי טיאר
מאת: מערכת גולר | 20-12-2019 | 12:48

עונת 2019 עברה שליש עונה בליגות א׳. התחתית והצמרת עדיין צמודות בכל הליגות וקבוצות מחפשות פתרונות להתרומם ולשנות, הן בצמרת והן בתחתית.


בליגה א׳ צפון רוב קבוצות המגזר בחלק העליון ושאר הקבוצות היהודיות בחלק התחתון (קרית אתא, הרצליה, מגדל העמק, טבריה, אסי גלבוע וצור שלום מתקרבת). נורה אדומה ?! שיגידו מה שרוצים על הליגה הצפונית, אך הקבוצות שמשלמות מיסים ותלושי שכר נמצאות בדרך לליגה ב׳ ! ורוב קבוצות המגזר תישארנה ואולי גם יעלו ליגה כמו בשנתיים האחרונות.

 

בצמרת זה נראה שרובי שפירא ואיכסל ילכו עד הסוף. הן סימנו מטרה להגיע לליגה הלאומית בתחילת עונה והן חייבות להגיע לשם, כי הליגה חלשה בלי הגנות והקבוצות לא מאומנות. למרות שאיכסל לא חזרה טוב מהפגרה, היא עדיין נראית קבוצה של שילוב טוב בין שחקנים צעירים ובין שחקנים עם ניסיון יחד. ברובי יש תלכיד צעירים טוב עם המון רצון ורעב להצליח, אבל הם מפסידים נקודות לקבוצות ממרכז טבלה - מה שמעיד חוסר רצף.

 

הכח תוכל להיות גורם משמעותי עד לסיום העונה

 

בליגה הדרומית הכח היא הפתעת העונה שמלאה שחקנים צעירים טובים, מאומנים ומסודרים, ואם לא יהיו שם בעיות של תשלומים, הכח תוכל להיות גורם משמעותי בצמרת עד הסוף אחרי שפתחה פער במחזור האחרון, אך למרות זאת, לדעתי המאבק עדיין פתוח ויהיו תהפוכות בהמשך העונה.

 

מרמורק בלי קשר למאמנים שיהיו שם, לא מתנהלת נכון ונמצאת בירידה מתמדת בחודש האחרון ועם כל הכבוד לאסי דומב שאת ליגה א׳ הוא לא מכיר, ולדעתי קשה ללמוד תוך כדי שקבוצה בזמן מאבקי עלייה וחייבת לנצח בכל משחק. חילוף המאמן היה חייב להביא התלהבות, תשוקה ומשמעת כבר במשחק הראשון, אך בפועל מרמורק משיגה נקודה אחת בלבד משש בשבועיים האחרונים.

 

אסי דומב בגיע למרמורק במקומו של סידי, אך ההתלהבות והתשוקה טרם הגיעה (יוסי סוריק)

 

כפר שלם ואדומים אשדוד ממשיכים להתחזק ויהיו בחלק העליון עד הסוף. למרות שאיבדו נקודות בשבוע אחרון, לשתי הקבוצות יש חומר שחקנים טוב.
אשדוד שעדיין לא הפסידו מפתיחת העונה ועברו את הפועל עכו בגביע, החליטו להיפרד מחיים לוי ולמנות את יובל נעים למאמן הקבוצה ואין ספק שהיא יכולה להפתיע הן בליגה והן בליגה.

 

יפו היא הפתעת העונה ולמרות הפסדה למוליכה, עושה רושם שאיציק ברוך התחבר למקום ומצליח לתת למועדון תקווה להיות בחבורת הפלייאוף העליון, למרות התקציב הנמוך. ביפו יש אנשים טובים ויציבים בהנהלה עם המון צעירים מבית.

 

איציק ברוך התחבר ליפו (אלעד ירקון)

 

העולה אור יהודה עם סימפטום של עונה ראשונה בליגה א׳ לאחר העלייה, מביאה המון התלהבות ומנצחת לרוב בבית ואם לא תהיה בסגל קצר בשליש האחרון, היא תוכל להפתיע ולהיאבק על מקום בחמישייה הראשונה למרות שהישארות תיחשב להצלחה בעיניי. חולון ונורדיה הן קבוצות חזקות וקשות, עם המון שחקנים וותיקים שעדיין אוהבים את המשחק ובהחלט יכולות לייצר רצף ולהיות חלק מהרביעייה הראשונה. שמשון כפר קאסם המתאוששת ובקעת הירדן של אורי קרגולה (שעושה עבודה טובה כי לא קל להביא שחקנים לבקעה), חייבות לעבוד על יציבות ורצף - מה שיביא אותן לפלייאוף העליון.

 

לאזור, יבנה ומכבי הרצליה שהחליפו כבר מאמנים, יש עדיין דרך ארוכה כדי להיות במקומות אחרים ונראה שאפקט החלפות המאמנים עדיין לא השפיע כרגע והן כבר רחוקות ממרכז הטבלה.

 

בואו נראה מה ישלפו המאמנים ואיזה רעיונות וחיזוק יביאו כדי להוציא את הקבוצות שלהן מהתחתית, למרות שביבנה נראה שהרימו דגל לבן .

לעומתן זאת עירוני אשדוד מתחילה להתייצב ומייצרת שני ניצחונות רצופים מה שיכול לתת לה דחיפה.

 

לסיכום: ליגה א׳ דרום מעניינת וצמודה עם המון שחקנים טובים. ליגה א׳ צפון כוחנית, מפוזרת, חלשה ומשעממת ועדיין עם קבוצות שלא מופיעות למשחקים וממשיכות לשחק בליגה, זה מביש להתאחדות... במיוחד לליגה שכבר משודרת בטלוויזיה וכנראה תהיה חצי מקצוענית החל מהעונה הבאה.

*טור זה הינו טור דעה*

צחי טיאר בטור דעה על ליגה א' בשני המחוזות (מאור אלקסלסי)

הוסף תגובה
תגובות
 1. צחי צודק. (אוהד 20-12-2019, 12:57)
 2. Fins comment (Eli chakimi.ny.usa 20-12-2019, 13:08)
  It's amazing that each Personnel from the media rather its reporter Rodger its X football players all of you together always crucifying hakoach end trying"lehamet,beerka"!. For all of you to know that there is no any proud and long history Club in the two division North and South like hakoach with proven success and tradition. I know it's hard in Israel to find respect at people but please try to have it learn from different Nation!!!!!
 3. קובי כהן חתם בבני יהודה!!!! (אור ליבוביץ׳ 20-12-2019, 14:11)
 4. שחרר אותנו צחי, אתה מאמן חלש ומערבב -איפה שאתה דורך לא גדל דשא (בולגרי גאה 20-12-2019, 15:39)
 5. מחקתה אותנו (שערוקי 20-12-2019, 16:00)
  החלפנו מאמן עכשיו נגיע לפלאוף.
 6. לא יאומן שנותנים לטיאר להתראיין (אורי 20-12-2019, 16:53)
  הבנאדם בכל מקום שדרך פירק את הקבוצה שלו. נכשל סידרתי. ועוד נותן את משנתו...חחחחחחח
 7. תגיד, אלי חכימי מניו יורק (אחד 20-12-2019, 19:27)
  למה אתה כותב באנגלית? אנשים פה בקושי קוראים עברית. והכל מגילות ועוד קבוצה של 3 אוהדים. יאללה, שחרר. תכתוב בעברית.
 8. שחקנים צעירים (צופה מהצד 20-12-2019, 19:55)
  ביפו והכח יש שחקנים צעירים ומוכשרים מאד אני מאמין שהרבה מהם יגיעו לליגות בחירות ויהיו כוכבים בקבוצות שיקחו אותם .
 9. Fins comment (Eli chakimi.ny.usa 20-12-2019, 23:15)
  To no 7. First of all thank you for reading my comment it seems to be that you doing well. That's already proving my point of making comment. Second, as much as intelligent you are and the majority of the viewer simply you could ever understand that I do not have a way of writing in Hebrew otherwise I would have done it. 3rd, we all riding over here and making come and because we care about our beloved team and everything that's around it!.sabat-salom!
 10. lechakimi (אחד 21-12-2019, 13:50)
  Ata yachol likhtov kacha velo laasot pozot. Ata od oone beanglit kasha yoter.
 11. איציק פוזמנטיר (שלומי הלחמי 22-12-2019, 06:06)
  זה הנושא הכי כואב לנו אוהדי הכח דיברו בכתבה על מוסר תשלומים נמוך רק אם נחזיר את איציק פוזמנטיר היקר יהיה מוסר תשלומים ונהיה קבוצה לגיטימית בליגת העל איציק אני יודע שיש עליך לחץ גדול מהקהל לחזור להכח ואתה סגול כהה בדמך כמה אפשר להתחנן תעשה סדר בבלגן אתה מקבל קבוצה שרצה יפה כל משפחתך זה הכח תחשוב על זה בכל האתרים מזכירים אותך אז יאלללללה
 12. תודה לכולם (איציק פוזמנטיר 22-12-2019, 06:09)
  אני בלבטים מאוד חזקים אתם מדליקים אותי לחזור
 13. Fins comment (Eli chakimi.ny.usa 22-12-2019, 12:31)
  I am very respectful person. Since you made comment over my messages I delegated specifically message to you but now it seems to be you're exaggerating so please move on. Thank you( maybe it will not hurt you and motivated you to learn to leave it English)
 14. תגובה לאמריקאי הזה (נחום יעקובוב 22-12-2019, 15:31)
  מה זו החארטה הזאת לכתוב באנגלית מה זה עושה אותך טוב מאיתנו מר אלי חאכימי ? אנחנו אוהדי הכח משכונת שפירא עלינו החארטה הזאת לא עובדת אין לך שום בעיה לכתוב בעברית וזה יעשה אותך יותר קלאסי חג אורים שמח
 15. הכח עמידר (סגול עולה 22-12-2019, 16:08)
  אתם חנפנים ולקקנים איציק פוזמנטיר לא שייך להכח תפסיקו ללקק לו לא יפה ולא נעה זוויגי פי מליון מימנו תיראו איפה אנחנו
 16. הקטר הסגול (דוד אלפסי 22-12-2019, 18:33)
 17. איציק פוזמנטיר (דוד אלפסי 23-12-2019, 02:31)
  באמת מה כול הליקוקים אתה צודק זרק אותנו לכלבים אנחנו שבויים בידיים של עמידר שו שו שולמית הכח ללאומית פוזמנטיר אפילו לא בא למשחקים אז למה כול החנופה הזאת ? אלאק אוהד הכח
 18. אלי האמריקאי (רחמים הלוי 23-12-2019, 04:20)
  אלי מה הבעיה לכתוב בעברית אחי תכניס לך את הכתוביות בעברית אנחנו אוהדי הכח לא אנשים כאלה משכילים באנו מרחובות גלי גיל בקודי עברית אנחנו מדברים רק רואים סגול בעניים אלי בבקשה מימך תרד לעם
 19. תעזבו אותי (איציק פוזמנטיר 23-12-2019, 04:23)
  בבקשה אנא מכם אני עם הכדורגל סיימתי נתתי את המפתחות לבוקי נאה
 20. Fins comment (Eli chakimi.ny.usa 23-12-2019, 11:09)
  To number 14 and everyone else that may concern. I could let it go and not making any comment over your comment I'm simply telling everyone I do not have a way of writing in Hebrew. This is unfortunately the only way I can write. And please people I'm one of you as well I grew up from the bottom loving hakoach.so, please let's not make it to an issue. I am assuming we all making comment regarding our beloved team and not to each other or against each other
 21. Fins comment (Eli chakimi.ny.usa 23-12-2019, 11:10)
  Savoua,tov,lekolam!!!!
 22. לאן עפתם (אבי ניצני ניו יורק 23-12-2019, 16:19)
  מה זה כל העקיצות האלה לאוהדי הכח משנות השישים והשבעים הבן אדם אומר לכם אין לו מקלדת בעברית מה הבעיה להבין חג שמח אלי תמשיך לפרגן לסגולים אוהבים אותך תגיבו בכיף כולם בלי לעקוץ אנשים אנחנו משפחה
 23. כול היום מלחמות פנימיות בניכם אוהדי הכח (פופאי הפועל רמת גן 24-12-2019, 05:00)
  מתי תלמדו לחיות בשלום מתי? שנה הבאה דרבי נקרע אותכם פוזמנטיר ירד למחתרת מהפחד
 24. הפועל רמת גן אימפריה (פופאי 24-12-2019, 16:12)
  לאן נעלם פוזמנטיר שלכם לאן ? רק שלא יעבור את הכביש אלינו תמיד היתה לו אהבה להפועל יאלללה האמריקאי תכתוב באנגלית מגילות
 25. תגובה לפופאי (אבי ניצני ניו יורק 24-12-2019, 21:27)
  לך תישן על האף מי אתה שתיכנס ותעביר ביקורת על אוהדי הכח גבר אמיתי כותב את שמו הקינאה הורגת אותכם יש לנו קבוצה ומגרש ומסורת לכם מה יש ? על תיכנס לאתר שלנו יש לך קבוצה תתעסק בה עד הדרבי הקרוב מאוד יאללללה תגזגז
 26. תגובה לפופאי (אבי ניצני ניו יורק 24-12-2019, 21:27)
  לך תישן על האף מי אתה שתיכנס ותעביר ביקורת על אוהדי הכח גבר אמיתי כותב את שמו הקינאה הורגת אותכם יש לנו קבוצה ומגרש ומסורת לכם מה יש ? על תיכנס לאתר שלנו יש לך קבוצה תתעסק בה עד הדרבי הקרוב מאוד יאללללה תגזגז
חדשות
 • ליגה א דרום: שני שחקני הכח ר"ג, תומאס פרינס ויונתן אליאס חתמו בעירוני אשדוד.
 • ליגה א דרום: עידו גונן חתם בנורדיה ירושלים.
 • ליגה א צפון: לירון אלימלך, חלוצה של מכבי טמרה חתם בבני סכנין מהליגה הלאומית.
 • מחזור 19 ליגה א דרום: ביתר נורדיה- עירוני קריית גת 1-0 לנורדיה.
 • ליגה ב דרום א: ינאי אלבז קשר קריית אונו חתם בהפועל אזור מליגה א.
 • ליגה ב דרום א: השוער יקיר קארטה חתם בשמשון טייבה.
 • ליגה ב צפון : מיכאל קירטבה חתם בעירוני נשר.
 • ליגה ב דרום ב: עירוני מודיעין החתימו את שוער הפועל הרצליה בעונה שעברה בשארה אלהברא.
 • ליגה א צפון : מוסטפא שייח יוסף עבר מדבוריה לבאקה אל גראבייה.
 • לכל משתמשי האפליקציה!! יש עדכון גירסה לאפליקציה!! שווה לעדכן גירסה!!
 • מערכת גולר מזכירה לקוראים שתגובות בלתי הולמות, אישיות או שכוללים דברי נאצה לא יפורסמו,אנא שמרו על לשון נקייה
לכל החדשות
סקר
המשחקים בליגה הוקדמו, האם זה משפיע על הקהל?
כן. משפיע מאד. אנשים עובדים בשעות האלה
כן. משפיע, ילדים ונוער לומדים בשעות האלה.
לא משפיע. שבת נכנסת מוקדם.
לא. תענוג לשחק בשישי בצהריים.
תוצאות